Acha Umama! Dr. Kingori Ridicules Pascal Tokodi Crying Scenes

0

Comedian Dr. Kingori left netizens in stitches after he attacked Selina actor Pascal Tokodi for appearing in most scenes while crying.

He suggested that Tokodi should look for a job at Kenya Power and Lighting Company to work as a token which is well known for its ‘crying’ state while low on units.

“Wewe pia na kulia kila saa! At this rate unafaa uende audition Kenya power wakupee kazi kama token,” he said.

Tokodi has of late become a great celebrity having risen from just a local person to a great artiste. He is a jack of all trades as beside acting he is also a musician well known for his collabo with rapper king Kaka-Milele.

Kingori’s comment on his photo invited mixed reaction from his followers. Checl them out below;

winnie_a_juma

😂😂😂inauma but itanidi uzoee

asambanewton

Endelea hivyo nitakutafutia kazi uwe kama siren ya police escort

lee_tauheed

High tackles everywhere 😂😂😂

alexmutugiwagitari

pascaltokodi unalia na ni wewe ulilimana kofi,ungelimwa si episode ingeishia hapo😂

elishifawangeshi

Haha ATI analia ni kama Avocado yake imeanguka kwa sewage🤣🤣🤣

merceline_ajiambo

pia mi huwa sipendi watu wanalia lia agh

hapyykimario

Hahaha sio uchokoz Pascal umezidi kulia lia huwezi jikaza kama mwanaume wanaume hulia ndani ya moyo nasio kutokwa machozi hapo uli niangusha mbaya

john c. mcginley laughing GIF

evie_vara

Mtu ata hawezi toa machozi yake yenye imetoka kwa macho zake??? 🤣

nancybae4

😂😂😂😂😂 Saa Ile ulitumia pilipili ama kitunguu ndio machozi itoke

lydiah1gb

ATI kulia Lia ni umathy?😂😂😂

lesrah

😂😂😂hajakushw poa man

evegianna1

😥😥Tokodi ni nini mbaya na wewe

maryambintosman

Some truth though😂😂😂

pethusean_23

Yeeeesss baaanaaaa….@pascaltokodi unachoomaaa msee..surprise ata watu siku moja usilie😂😂😂…kausha kindume man

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here